X
تبلیغات
زولا

پار دانلود
دانلود نرم افزار - برنامه های گوشی - تم گوشی - بازی گوشی آموزش برنامه نویسی - فتوشاپ و ...
نوشته شده در تاریخ شنبه 25 خرداد‌ماه سال 1387 توسط محمد

سرویس اخبار خارجی ایتنا – ایستگاه مترو زیرزمینی Victoria می‌گوید در حال اجرای پروژه‌ای است که می‌تواند انرژی تولید شده توسط قدم‌های مسافرین را به نیروی لازم برای روشن کردن 6500 شعله لامپ در طول یک روز تبدیل نماید.


طی یک طرح «سبز» قرار است کف این ایستگاه با لایه‌ای از موکت مخصوص و حساس به فشار پوشانده شود.

این کار موجب خواهد شد تا انرژی گرفته شده از گام‌های عابران صرف تأمین نیروی برق مصرفی خود ایستگاه بشود.

شرکت Foundry که پیمانکار این پروژه است می‌گوید: «برای تبدیل انرژی ناشی از قدم‌های عابرین، ما کفپوشی ساختیم که از شبکه‌ای از بالشتک‌های فشاری هیدرولیکی تشکیل شده است.»

«انرژی حاصل از فشار هر قدم موجب خواهد شد تا مایعی از داخل یک میکرو توربین جریان پیدا نموده و نیروی برق بدست آمده در داخل یک خازن بسیار پرظرفیت و قدرتمند ذخیره شود. پس از آن نیروی برق موجود در این خازن بصورت محلی در همین ایستگاه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.»

این فناوری در حال حاضر در Midlands و به صورت یک طرح پایلوت پیاده‌سازی شده و انرژی حاصل از عبور ترن‌ها از روی یک پل در تأمین برق مورد نیاز سیستم هشدار سیل بکار گرفته می‌شود.

این سیستم در ابتدا توسط ارتش ایالات متحده ابداع گردید و هدف اولیه آن بکارگیری نیروی بوجود آمده توسط پوتین سربازان در ابزارهای الکترونیکی مانند نمایشگرهای نصب شده بر روی کلاه (HUD) و کامپیوترهای رزمی بوده است.تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |