X
تبلیغات
زولا

پار دانلود
دانلود نرم افزار - برنامه های گوشی - تم گوشی - بازی گوشی آموزش برنامه نویسی - فتوشاپ و ...
نوشته شده در تاریخ شنبه 25 خرداد‌ماه سال 1387 توسط محمد

ایتنا- شرکت Nvidia یکی از جدیدترین محصولات این شرکت Geforce 9600 GT را معرفی کرد. در حقیقت این مدل تحول خاصی را در خود نداشته است اما یک محصول نسبتا ارزان قیمت است و به نوعی این قیمت کمتر نسبت به نمونه‌های مشابه خود بارزترین ویژگی این کارت گرافیک می‌باشد.


پردازنده‌های گرافیکی Geforce 9600GT با استفاده از معماری چیپ‌هایG94 تولید شده‌اند که از نظر کارآیی تقریبا بین مدل‌های Geforce 8800 و 9800 قرار می‌گیرند. اما این پردازنده‌های گرافیک مصرف انرژی کمتری نسبت به این دو مدل دارند که همین مساله یک نکته مثبت برای این محصول به شمار می‌رود.

توان مصرفی این کارت گرافیک در بار کاری کامل چیزی حدود 30 وات است. این توان مصرفی پایین باعث می‌شود که دمای کارت گرافیک حتی بر اثر کار طولانی مدت خیلی افزایش نیابد. شرکت‌های کارت‌های گرافیکی خود را با استفاده از این پردازنده گرافیک به بازار عرضه کرده‌اند. یکی از نمونه‌ها توسط شرکت Gigabyte تولید شده است که ویژگی اصلی آن استفاده از سیستم خنک کننده غیرفعال با استفاده از لوله‌های خنک‌کننده به جای فن معولی است.

این کارت که با نام GV-NX96T512HP به بازار عرضه شده، از یک حرارت گیر غیرفعال بهره می‌برد. این حرارت‌گیر از لوله‌های خنک کننده‌ای تشکیل شده است که به دو بخش فلزی متصل شده‌اند. خنک‌کننده غیرفعال این کارت دارای توانایی‌های زیادی بوده و به همین دلیل قادر است پردازنده‌های گرافیکی Geforce 9600 GT را به راحتی خنک کند. ویژگی‌های بسیاری که توسط گیگابایت در این سری از کارت‌ها پیش‌بینی شده، باعث شده است کارت‌های گرافیکی این خانواده ویژگی‌های رقابتی زیادی داشته باشند.

اولین و مهمترین ویژگی این لوله‌های خنک‌کننده بی‌صدا بودن آنهاست. به علاوه این کارت‌های گرافیک 76 درصد خنک‌تر از نمونه اصلی عمل می‌کنند. در نهایت به دلیل عدم استفاده از قطعات متحرکی مانند فن طول عمر این سیستم خنک‌کننده بیشتر از سیستم‌های خنک کننده متعارف خواهد بوده است. شرکت Gigabyte قصد دارد با همکاری شرکت Zalman تغییراتی در این سیستم خنک‌کننده ایجاد کند و در آینده آن را با ویژگی‌های بهتر و توانایی‌های بیشتری به بازار عرضه کند.تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است |